PhDr. Michal Pehr, Ph.D.

Email michal@pehr.info
www: www.pehr.info
Zaměstnání: Masarykův ústav AV ČR
  Na Florenci 3
  Praha 1, 110 00

Politika a já

V této sekci bych se Vám rád představil jako člověk, který se zabývá politikou. Mnozí lidé považují politiku za svinstvo. Politici se hádají. Bojí se o svou moc. Mají snahu získat výhody jen a jen pro sebe. A obyčejní lidé je nezajímají. Často se setkávám s názorem, že politika není pro slušné lidi. Chápu lidi, kteří to říkají, ale tím se nesmíme odradit. Politika je obrazem lidské společnosti. A jací lidé jsou v naší společnosti tak takový jsou i více méně v politice. Zde snad jen častěji narážíte na více ziskuchtivých a moci chtivých lidí. A v tomto je podle mého názoru nutná změna. Moji snahou je hledat řešení problémů a usilovat o slušnost a poctivost v politice. Jsem představitel nové generace lidí, kteří by rádi dali veřejnému dění nový - možná i profesionálnější rozměr. Politika se musí stát více diskusí o možných alternativách.
A co je snad ještě důležitější ve veřejném dění se nenechat odradit. Lidé mají pocit, že svým hlasem nic nezmění. Budete-li se zajímat o politiku, tak Vám mnozí budou házet klacky pod nohy. Řada politiků se totiž vysloveně děsí představy angažovaných občanů. A pojem občanská společnost je pro ně sprosté slovo. Pro ně jsou voliči důležití jen v jeden jediný okamžik a to při volbách, aby jim hodili svůj hlas.
To je také jeden z důvodů proč jsem se rozhodnul více se zabývat politikou a to jak v teoretické, tak i v praktické rovině.
Jako lehce konzervativní člověk, který má své zásady jsem se nakonec po dlouhém váhání rozhodl v roce 2002 pro vstup do KDU-ČSL. Do této strany jsem mimo jiné vstoupil i proto že náš politický systém je založen na politických stranách.